A 14. VMTDK fényes pillanatai

A 14. VMTDK top témája: a FÉNY

A 14. VMTDK központi témájához ezúttal is elsősorban a művészeti szekció tagjai kapcsolódtak, akik képzőművészeti, színművészeti szempontból emelték ki produkcióikban a fény szerepét. Rajtuk kívül azonban az építészettudományi, nyelvtudományi, irodalomtudományi kutatások is körüljárták a fény szerepét egy-egy kérdés kapcsán.

A konferencia senior plenáris előadója Tolnai Ottó költő volt. A diákplenáris előadók bemutatkozása után délután tíz szekcióban folyt a munka.

A VMTDK-án a 2015-ös évben a 164 jelentkező mellett sok volt az aktív szervező, a tutorok és különböző egyetemek tanárai is ellátogattak a rendezvényre. Az eseménynek a Szabadkai Műszaki Szakfőiskola adott otthont, ahonnan 14 évvel ezelőtt a vajdasági diákköri mozgalom elindult.

A rendezvény támogatói, akiknek köszönettel tartozunk: