14. VMTDK Szekcióelsők

A 14. VMTDK EREDMÉNYEI

PLENÁRIS DIÁKELŐADÓK – SZEKCIÓELSŐK:
Harmathy Norbert (Újvidék): Az épületburkolat többszempontú optimalizálása a megvilágítás minőségének függvényében az energiahatékonyság növelése érdekében
Pápista Zsolt (Újvidék): A fény konceptualizációja a magyar és a német frazémákban
Petkovics Ármin (Budapest): Közösségi érzékelés alkalmazása az okos városokban, útban az egységesített architektúra felé
Ternovácz Dániel (Újvidék): Neoavantgárd kontextusok fénye, tűzszimbolikája és forradalmisága
Jávor Rebeka (Pécs): Hogyan hat a kétnyelvűség a végrehajtó funkciókra? Bevezető vizsgálat
Fejes Szilveszter (Szabadka): SuBus. Okostelefon applikáció

SZEKCIÓELSŐK:
1. élő természettudományok: Baráth Ádám (Zenta-Budapest), Gulyás-Oldal Viktor (Szeged), Dulka Karolina (Szeged)
2. élettelen természettudományok: Mátéffy Kornél (Újvidék), Lőrinczi Bálint (Szeged)
3. műszaki tudományok I.: Gyéresi Hunor (RO), Sípos Bence (RO), Kóródi Attila – Milošev Denis (Szabadka)
4. műszaki tudományok II.: Nagy Attila Mátyás (Budapest), Raffai Andrea - Borsos Dániel (Szabadka), Milković Aleks (Szabadka)
5. társadalomtudományok I.: Balogh Árpád (Szeged), Lendák Kabók Karolina (Újvidék)
6. társadalomtudományok II.: Ábrahám Izabella (Szabadka), Csíkos Tímea (Pécs)
7. társadalomtudományok III.: Juhász Dávid–Mujagić Dániel–Major Lenke (Szabadka), Huszka Lilla (Szabadka), Palusek Erik (Zenta-Budapest)
8. humán tudományok I.: Balázs-Piri Dorottya–Gál Lídia (Szabadka), Oláh Tamás (Újvidék-Budapest), Jánk István (Szlovákia, Nyitra)
9. humán tudományok II.: Palásthy Krisztina (Pécs), Szalma Judit (Újvidék), Roginer Oszkár (Újvidék - Graz – Pécs)
10. humán tudományok III.: Bencze Dávid (Szlovákia, Komárom), Tóth Tibor (Újvidék), Hamerli Petra (Pécs–Róma), Iván András (Debrecen)
11. művészetek: Berta Csongor – Székely Beáta (Újvidék)

KÖZÖNSÉGSZAVAZATOK ALAPJÁN SZÜLETETT EREDMÉNYEK:
A legjobb PLENÁRIS DIÁKELŐADÓ: Petkovics Ármin
1. élő természettudományok: Győrfi Adrianna