Táguló körök

Humán-art képzéssorozat ebben az iskolaévben is

A VMFK bölcsészeti-művészeti szakkollégiumi programja a 2021/22-es tanévben színes témákkal folytatta az előző évek hasonló szellemi kalandozásait.

A VMFK szakkollégistáinak nemcsak közéleti szerepvállalásra nyílik alkalmuk a VMTDK által, de fel is lépnek a konferencián és bekapcsolódhatnak a Philos műhelykonferencia programjába.

2021. 11. 18-21. között lezajlott a 20. VMTDK.

Ennek keretében megtartották a Philos 2021-es műhelykonferenciáját is  november 18-án, a rektorátus amfiteátrumában.

A humán-art kurzusok online zajlottak 2021 decemberétől, majd 2022 tavaszán folytatódtak. A kerettémák a következők voltak:

1.      Az új irodalomelméleti stratégiák, a populáris kultúra irányai, a bioesztétika, az ún. animal studies az állatok irodalmi és nyelvelméleti reprezentációja kurzus.

2.      Ünnepek, környezetvédelem, katasztrófák témában a környezettudatosság elvének egyre időszerűbb aspektusait jártuk körül.

3.      Az érzelmi intelligencia, az empátia, a személyiséglélektan területének kérdéseit a műhely közösségi kommunikációs terébe helyezve az interaktív munkára nyílt lehetőség

NTP-SZKOLL-21 – program, előadások, tematikák

1. 2021. 12. 17.

1.      Az új irodalomelméleti stratégiák, a populáris kultúra irányai, a bioesztétika, az ún. animal studies, az állatok irodalmi és nyelvelméleti reprezentációi

2.      Ünnepek és környezetvédelem, környezettudatosság

3.      Az érzelmi intelligencia és az empátia jelensége

4. Megbeszélés, vita

2. 2022. 04. 15.

1.      Animal studies, bioesztétika, új irodalomelméleti stratégiák. A Milyen állat? c. kötet bemutatása

2.      A környezetvédelmi bumm korszaka

3.      Sötét személyek

4.      VMTDK TOP TÉMÁK sorozat új kötetének bemutatása

3. 2022. 05. 20.

1.    Populáris kultúra: Salinger, Kerouac

2.    Környezeti katasztrófák

3.    Machiavellizmus, Sötét Triád

4. 2022. 06. 10.

1.     POP KULTÚRA: Vajdasági magyar farmernadrágos próza - beat-irodalom

2.     Rádióaktivitás 3.     Nárcizmus és pszichopátia, Sötét Triád

A kurzus hasznosult a VMFK szakkollégistái és az MTTK hallgatói számára, kurzusonként 8-15 hallgató előtt. Az előadók egyetemi tanáraink. A kurzusokon szó esett a VMTDK-ra való felkészülésről, valamint a VMTDK által nyújtott publikációs lehetőségekről is.

A program anyagairól és eseményeiről a www.vmtdk.edu.rs honlapon tudósítottunk, a honlap folyamatosan fejlődik.

Prezentációk mellett publikációk szerkesztése, lektorálása zajlott a Philos és a VMTDK TOP kötetek sorozat elkészítése érdekében.

Projekt száma: NTP-SZKOLL-21-0015