2. VMTDK pályázati felhívás

A Vajdasági Magyar Felsőoktatási Kollégium 2003 novemberében Újvidéken megszervezi a

II. Vajdasági Magyar Tudományos Diákköri Konferenciát.

A tavaly Szabadkán megrendezett I. VMTDK osztatlan sikere arra kötelezi a szervezőket, hogy ezt az űrpótló seregszemlét évente összehívják – egy olyan tudományos fórumot teremtve, amely hatékonyan hozzájárul a fiatal vajdasági tudósréteg tervszerű képzéséhez, tehetséges egyetemistáink társadalmi elismertetéséhez, egy közösségi szellem ápolásához.
A II. VMTDK az idén is régióközi jellegű lesz, miáltal elősegíti a nemzetközi együttmuködést és a versenyszellem kialakulását.
A diákköri konferencia egyedülálló alkalom, hogy interdiszciplináris kommunikáció létesüljön a témavezető tanárok, a szakmai közönség, a közvélemény és a tudományos kutatás iránt fogékony hallgatók között.
A tanácskozás nyelve magyar. A rendezvény célja a magyar szaknyelv jelentőségének tudatosítása és közéleti gyakorlásának ösztönzése.
A VMTDK-án szereplő legjobb munkák a Vajdasági Magyar Felsőoktatási Kollégium kiadványaként, konferenciakötetben fognak megjelenni.

Tervezd sikered, vegyél részt a II. VMTDK-án!